Poskytujeme ubytování

A SOCIÁLNÍ SLUŽBY.

HLEDÁTE POMOC?

key  Poskytneme podmínky pro hygienu

key  Občerstvení

key  0dpočinek a lůžko ve společném pokoji

key  Určeno pro dospělé muže a ženy

Časté kladené otázky

  • Můžu si rezervovat pobyt na delší dobu?

Sociální služba noclehárna je poskytována ambulantně, což znamená, že je poskytnuta vždy na jednu noc. Nocovat je u nás možné opakovaně, ale není možné rezervovat si více nocí dopředu či nárokovat si např. konkrétní lůžko. Smlouva se obnovuje každý večer a přijetí zájemce záleží na aktuálním situaci (počet zájemců, jejich životní situace atd.).

  • Co když nemám na zaplacení?

Výše úhrady činí 50 Kč za noc. Pokud zájemce o nocleh nemůže zaplatit ihned, je možné se v některých případech individuálně domluvit na pozdější úhradě (např. pokud klient čeká na vyplacení mzdy, důchodu, sociální dávky atd.). Také je možné využít úhrady formou dávek hmotné nouze z Úřadu práce (s případným vyřízením rádi pomůžeme).

  • Můžu služby noclehárny využít i přes den?

Ne, noclehárna je k dispozici pouze od 19:00 do 7:00. V době od 7:00 do 19:00 můžou klienti využít služby denního centra, které je ve stejné budově.

  • Jaká pravidla musím v noclehárně dodržovat?

Pravidla nejsou nijak složitá. Od klientů především očekáváme, že se budou k ostatním klientům i pracovníkům chovat slušně. Zakázány jsou projevy agresivního chování a klienti nesmí být pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Všechna pravidla jsou detailně popsána v provozním řádu, který je klientům k dispozici.